List motywacyjny, czy jest konieczny?

Zazwyczaj kiedy staramy się o nową pracę bardzo często wysyłamy do pracodawcy CV. Często zastanawiamy się czy konieczny będzie również list motywacyjny. Nie każdy pracodawca go wymaga, jednak niektórzy bez niego nie zapraszają osoby zainteresowanej na rozmowę o pracę. Co zatem zrobić? Czy wysyłać list motywacyjny, czy nie jest on konieczny? Okazuje się, że obecnie jedynie na poważniejsze i wyższe stanowiska list motywacyjny jest konieczny i powinien być dostarczony wraz z życiorysem. Większość stanowisk na niższych stanowiskach nie wymaga listu motywacyjnego, jednak jego dostarczenie może być cenione przez pracodawcę, szczególnie jeżeli wyjaśnimy w nim co kieruje nas przy podjęciu pracy i co możemy zaoferować pracodawcy. Przeglądając oferty o pracę i wybierając stanowisko do którego chcemy aplikować powinniśmy dowiedzieć się czy list motywacyjny jest oczekiwany. Jeżeli nie wynika to z ogłoszenia nie powinniśmy go wysyłać.

Dodaj komentarz

Szolenia dla was

Inwestycje w szkolenia są kluczowe w coraz większej ilości firm. System reklamy Test Nie chodzi tylko o szkolenia sprzedażowe, ale wszystkie które podnoszą efektywność działania, i są dobre dla wzrostu wartości firmy. Na naszym portalu umieszczamy informacje dotyczące szkoleń ale i nie tylko. W najbliższym czasie planujemy rozbudowanie jej o platformę w które będzie można znaleźć szkolenia takie darmowe i płatne. Będą też szkolenia dotowane przez unie europejską. Nie ogarniamy się tylko do szkoleń ale piszemy także o edukacji. To jest kluczową kwestia dla każdej osoby, dorosłego ale i dziecka. Opisujemy wszelkie techniki sprzedażowe ale i wsparcie dla najsłabszych. To kluczowe w coraz bardziej konkurencyjnej gospodarce. Zachęcamy do przeglądania i komentowania. System reklamy Test

Ciekawostki

Szkolenia są coraz popularniejsze, chyba nikt nie ma wątpliwości, że coaching i inne pomocne głowy w firmach będą coraz popularniejsze. Jest nawet na świecie taka tendencja, że firmy wolą wynajmować ekspertów do jednorazowych działań i nauki pewnych rzeczy kadrę pracowniczą. Woli się inwestować pracowników niż w firmę zewnętrzną która będzie to wykonywać jako usługa zewnętrzna. Tu zawsze sporna jest kwestia ceny i jakości. Każdy będzie miał swoje racje więc ciężko to ocenić jednoznacznie. W szkolenia angażuje się coraz więcej osób, często młodych i inteligentnych. To pozytywny aspekt tego zjawiska, co więcej sporo młodych osób, odnosi sukcesy nie tylko w Polsce ale i zagranicą. Dzięki temu chwalimy Polskę i wszystkie te osiągnięcia.

Sonda

Z jakich szkoleń korzystałeś?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...