Trudne pytania na rozmowie o pracę

Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną bardzo często idziemy z nastawieniem, że uda nam się zdobyć stanowisko o które się ubiegamy. Jednak nie zawsze rozmowa przebiega po naszej myśli. Podczas rozmowy możemy być rozkojarzeni albo zdenerwowani, szczególnie wtedy kiedy zostaną nam zadanie trudne pytanie. Przyszli pracownicy bardzo często nie wiedzą jak na nie odpowiedzieć, dlatego stres jest wtedy odczuwalny. Jakie pytanie są trudne? Między innymi te o motywacji. Najczęściej jest nam na takie pytanie trudno odpowiedzieć i nie wiemy jak to zrobić aby wypaść dobrze. Najczęściej mówimy o pieniądzach, jednak nie jest to najlepsza odpowiedź. Wielu ludzi nie potrafi odpowiedzieć również na pytanie, jak widzi się za 5 lat. Najlepiej wtedy odpowiedzieć, że przez ten okres chcemy poszerzać swoje zainteresowania a także zdobywać doświadczenie w firmie i dokształcać się. Bardzo często obawiamy się również pytań o poprzedni staż pracy, jeżeli był on zbyt krótki. Jednak nie należy bać się tego pytania, ponieważ możemy na nie odpowiedzieć, że w poprzedniej firmie nie były stosowane żadne praktyki, które pozwalałyby na podnoszenie kwalifikacji a tego właśnie oczekiwaliśmy.

Dodaj komentarz

Szolenia dla was

Inwestycje w szkolenia są kluczowe w coraz większej ilości firm. System reklamy Test Nie chodzi tylko o szkolenia sprzedażowe, ale wszystkie które podnoszą efektywność działania, i są dobre dla wzrostu wartości firmy. Na naszym portalu umieszczamy informacje dotyczące szkoleń ale i nie tylko. W najbliższym czasie planujemy rozbudowanie jej o platformę w które będzie można znaleźć szkolenia takie darmowe i płatne. Będą też szkolenia dotowane przez unie europejską. Nie ogarniamy się tylko do szkoleń ale piszemy także o edukacji. To jest kluczową kwestia dla każdej osoby, dorosłego ale i dziecka. Opisujemy wszelkie techniki sprzedażowe ale i wsparcie dla najsłabszych. To kluczowe w coraz bardziej konkurencyjnej gospodarce. Zachęcamy do przeglądania i komentowania. System reklamy Test

Ciekawostki

Szkolenia są coraz popularniejsze, chyba nikt nie ma wątpliwości, że coaching i inne pomocne głowy w firmach będą coraz popularniejsze. Jest nawet na świecie taka tendencja, że firmy wolą wynajmować ekspertów do jednorazowych działań i nauki pewnych rzeczy kadrę pracowniczą. Woli się inwestować pracowników niż w firmę zewnętrzną która będzie to wykonywać jako usługa zewnętrzna. Tu zawsze sporna jest kwestia ceny i jakości. Każdy będzie miał swoje racje więc ciężko to ocenić jednoznacznie. W szkolenia angażuje się coraz więcej osób, często młodych i inteligentnych. To pozytywny aspekt tego zjawiska, co więcej sporo młodych osób, odnosi sukcesy nie tylko w Polsce ale i zagranicą. Dzięki temu chwalimy Polskę i wszystkie te osiągnięcia.

Sonda

Z jakich szkoleń korzystałeś?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...